Krmení akvarijních ryb.

 

Jak a čím krmím svoje ryby:

Po mnoha experimentech a pracném shánění a zkoušení různých druhů krmiva jsem dospěl k následujícím závěrům. Čerstvé živé krmivo ulovené a přinesené z přírody už vůbec nepoužívám, protože bylo téměř vždy zdrojem ptíží. Zavlekl jsem si do akvária prvoky, nálevníky, baktérie, parazity i jedovaté chemikálie, takže jsem neustále bojoval s kožovcem, plísněmi a nevysvětlitelnými otrvami a nemocemi ryb. Po zkoušeních mnoha způsobů krmení mám nyní zaběhnutý následující systém.

Na krycím skle akvária mám umístěno krmítko s časovým spínačem poháněné elektromotorkem na tužkové baterie. Toto krmítko je naplněno tetraminem a každý den pravidelně v přesně nastavenou dobu, pětkrát denně , dostanou ryby dávku tetraminu z tohoto krmítka. Tetramin doplňuji do zásobnku krmítka jednou za týden. Tetramin je tedy základem výživy mých ryb.

Protože tetramin obsahuje málo rostlinné části, kterou ryby potřebují, krmím je kromě výše uvedeného jednou denně, zpravidla v odpoledních hodinách kdy kontroluji akvárium, ručně jednou dávkou tetraphylu.

Kromě výše uvedeného dávám rybám jednou týdně, zpravidla v průběhu víkendu, buď mražené patentky nebo strouhané hovězí srdce.

Krmím vždy pouze tolik, kolik stačí ryby spotřebovat, aby nezůstaly v akváriu 30 sec po krmení již žádné zbytky.

 

Zpět na obsah